koncerty obsazení programy audio video galerie
kontakt ohlasy
Lucie Rozsnyó
soprán

Vystudovala operní zpěv na JAMU v Brně (A. Barová). Absolvovala studijní stáže na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni (C. Visca), na Anton Bruckner Privatuniverzität v Linci (K. Beranová) a pracovní stáž na ZHdK v Curychu. Jako stipendistka se zúčastnila mnoha mezinárodních kurzů (L. Spitzer, R. Hanssmann, P. Olech, K. Beranová, P. Rozario, J. Hassler, C. Pelon, M. Ch. Kiehr, D. York, E. Tubb).

Na mezinárodní pěvecké soutěži Leoše Janáčka získala 1. cenu a také ocenění za nejlepší interpretaci české soudobé skladby. Další ocenění získala na Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest za nejlepší interpretaci díla L. Janáčka. V roce 2012 obdržela 1. cenu ABA Music Award (Austria Barock Akademie Gmunden, R. Dubrovsky).

Jako sólistka hostovala v Národním divadle v Brně, Praze a Bratislavě. Věnuje se koncertní činnosti v České republice i v zahraničí a vystupuje na četných hudebních festivalech (Pražské jaro, Moravský podzim, Forfest, Janáčkův máj aj.). Kromě interpretace barokní hudby (Musica Florea, Ensemble Inégal, Ensemble Damian, Aurette, Hoffmusici) se věnuje také hudbě 20. a 21. století (ISHA trio).