koncerty obsazení programy audio video galerie
kontakt ohlasy
Jana Vavřínková
viola, viola d'amore, barokní tanec

Vystudovala hru na violu na Konzervatoři v Českých Budějovicích a na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity. Absolvovala mezinárodní interpretační kurzy v České republice i v zahraničí (Y. Bashmet, V. Hudeček, J. Talich aj.) a získala 1. cenu na prestižní mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec.

Jako sólistka vystoupila s několika českými orchestry na tuzemských festivalových (např. Janáčkovy Hukvaldy, Festival L. van Beethovena v Teplicích aj.) i zahraničních pódiích. Koncertně spolupracuje s klavíristkou Ester Godovskou, houslistkou Janou Vonáškovou-Novákovou a dalšími. V repertoáru má stěžejní skladby violové literatury včetně soudobých autorů. Nahrává pro Český rozhlas a televizi. Dlouhodobě působila jako vedoucí violové skupiny v Komorního orchestru Berg a spolupracovala s orchestrem Pavla Haase a dalšími. Zabývá se též tvorbou vlastních koncertních programů a audiovizuálních přednášek z oblasti kultury a umění pro děti a veřejnost.

Současně se věnuje interpretaci staré hudby. Pravidelně se zúčastňuje mezinárodních kurzů (I. Hubatschek, M. Štryncl) a spolupracuje s několika soubory jako např. Ensemble 18+, Musica Florea, The Czech Ensemble Baroque Orchestra, Ensemble Fiorello. Několik let se také aktivně věnuje historickému (zejména baroknímu) tanci pod vedením choreografky a tanečnice Hany Slačálkové.